polskienglish
Bruce Lee - Smak sławy

    Późnym lutym Bruce otrzymał telefon od producenta telewizyjnego Williama Dozier. Dozier zobaczył jakiś materiał filmowy z zawodów karate w Long Beach i chciał zapytać czy nie chciał by on zagrać role 'Number One Son' w adaptacji telewizyjnej Charlie Chan. Lee wyraził zainteresowanie bez wahania.

    Dozier wkrótce postawił krzyżyk na pomyśle produkowania Charlie Chan i zaczął prace nad projektem serialu telewizyjnego 'Green Hornet', czyli zielony szerszeń. Lee miał zagrać tam Kato szofera i pomagiera głównego bohatera, Reid Britt.Green Hornet Bruce lata później śmiał się, że jedyny powód dlaczego dostał tę role to że był jedynym Chińczykiem potrafiącym wypowiedzieć imię i nazwisko 'Reid Britt'.

    Za pieniądze otrzymane za film przed produkcją Bruce wyruszył do Hong Kongu, żeby rodzina mogła zobaczyć Linde i Brandona. Kiedy powrócili do kraju czekała na nich dobra wiadomość z 'Green Hornet' wszystko idzie według planów. Z obietnica ekscytującej kariery Bruce podjął parę lekcji gry aktorskiej. Podobno były to jedyne lekcje gry jakie kiedykolwiek brał.

    Green Hornet wszedł do produkcji w lecie 1966 w tamtym czasie był jeden orientalny aktor w sieci telewizyjnej George Takei w Star Trek-u. Producenci trochę się obawiali chińskiego aktora dlatego Bruce nosił na twarzy czarną maskę. Serial został zdjęty z anteny, bo nie cieszył się popularnością temat super bohatera był już oklepany. Jednak ludzie zauważyli postać Kato (Lee). Po zatrzymaniu produkcji Bruce nie miał tylu pieniędzy co wcześniej, zaczął dawać prywatne lekcje sztuk walk dla gwiazd Hollywood. Instrukcje od niego pobierali także: Chuck Norris, Joe Lewis, Mike Stone.Cytaty
Dusza, która zna siebie jest nie przezroczysta.
-Bruce Lee
Wszelkie prawa zastrzeżone - 2006 - UrbiCMS
Strona główna | Kontakt | Pisanie programów | Tworzenie stron www