polskienglish
Bruce Lee - Oakland

    Do czerwca 1964 Bruce Lee zrezygnował z badań na Uniwersytecie Waszyngtońskim i udał się do Oakland w Kaliforni by otworzyć drugą szkołę sztuk walk. Bruce Obiecał Lindzie że powróci, jednak ona nie była tego pewna.

    Po kilku miesiącach pisania listów, Bruce przyleciał z powrotem do Seatle i zapytał Lindy czy poślubi go. Wbrew zdesperowanym ostatnim wysiłkom rodziny Lindy pobrali się 17 sierpnia 1964.

    Instytut Gung Fu w Oakland zaczął bardzo dobrze prosperować lista studentów była bardzo duża. Jednak uczenie nie-Azjatów sprowadziło problemy. W grudniu 1964 Bruce otrzymał wiadomość od starszyzny chińskiej dzielnicy San Francisco, by przestał uczyć nie-Azjatów. Zignorował on tą wiadomość, ale w tydzień później otrzymał ozdobny zwój w którym został wyzwany by walczyć z najlepszym ekspertem Kung Fu (Wong Jack Man). Jeżeli Bruce przegrał by miał zamknąć swoje szkoły walki i przestać nauczać. Wściekły Bruce Lee przyjął wyzwanie bez wahania. Walka trwała krótko podobnie jak podczas walki z karateką poszła seria ciosów prostych i kopnięcia silne na głowę oponenta.

    Z wywiadu z Lindą wyglądało to tak, że Bruce Lee musiał ganiać swojego przeciwnika po sali, ale gdy go dogonił walka szybko się zakończyła. Bruce zmusił przeciwnika do poddania.

Pokaz w Long Beach      Bruce po walce czuł, że trwała i tak za długo. Jego zamiłowanie sztuki walki zamieniło się w fanatyzm. Jego trening stał się obsesyjny. Wielu obserwatorów skomentowało, że Bruce Lee tak trenował w tym okresie życia, że nie jednego mistrza olimpijskiego w gimnastyce wprawił by w zakłopotanie. Bruce pokazał swoje umiejętności podczas sławnych zawodów karate w Long Beach, gdzie min. robił pompki na 2 palcach jednej ręki. Pokazywał także siłę ciosu, szybkość itp.

    W 1965 Linda i Bruce doczekali się syna. Nie mogli się długo cieszyć ponieważ w tydzień później ojciec Smoka, Hou Cheun umiera w wieku 64 lat.Cytaty
Trening zajmuje się nie obiektem, ale duchem człowieka i emocjami człowieka.
-Bruce Lee
Wszelkie prawa zastrzeżone - 2006 - UrbiCMS
Strona główna | Kontakt | Pisanie programów | Tworzenie stron www