polskienglish
Bruce Lee - Powrót do Ameryki

    Po 18 dniach podróży łodzią Lee dociera do San Francisco mając w kieszeni 115$. W trakcie podróży zdecydował się zdystansować do imienia Jun Fan i przyzwyczaić się do angielskiego. Tak też się przedstawiał pasażerom. Do czasu przybycia do San Francisko dziecko ulicy Hong Kongu Jun Fan Lee zamieniło się w obywatela angielskiego Bruce Lee.

    W pierwszych tygodniach Bruce zarabiał małe pieniądze dając lekcje tańca. Przyjaciel rodziny Ruby Chow zaoferował mu pokój w zamian za prace kelnera wieczorami. Bruce szczęśliwy podjął prace i wkrótce zapisał się do Edison Technical School. W krótkim czasie zdobył dyplom szkoły średniej i jesienią 1962 roku zapisał się na filozofię w Uniwersytecie Waszyngtońskim.

    Podczas nauki w uniwersytecie zaczął nauczać Kung Fu. Na początku nauczał małe grupy azjatyckich entuzjastów, ale wkrótce zaczął uczyć każdego kto był zainteresowany. Nasunęła mu się myśl udoskonalenia i rozwijania Kung Fu. Zaczęło się kształtowanie nowej wersji Kung Fu, która z czasem przekształciła się w Jeet Kune Do.

    Bruce miał kontrowersyjny punkt widzenia co do tradycyjnych stylów i tym samym doBruce i Taky Kimura (1963) ówczesnego karate. Kiedy wieść o tym się rozeszła jeden z japońskich czarnych pasów karate wyzwał Lee do walki, żeby sprawdzić kto ma lepszą metodę walki. Według świadków Bruce szybko wysłał serię prostych niosących za sobą kopnięcie w stronę głowy oponenta. Walka zakończyła się w ciągu kilku sekund.

    Miedzy jego rówieśnikami zaczęły krążyć głosy na temat talentu Smoka. Wkrótce zrozumiał, że może użyć Kung Fu żeby zarobić jakieś pieniądze. Późnym 1963 stworzył Instytut Jun Fan Gung Fu.

    Linda Emery była koleżanką ze studiów oraz uczennicą sztuk walk prowadzonych przez Bruce'a. Po jakimś czasie zaczęli się spotykać. Matka Lindy była by przeciwna, by jej córka spotykała się z 'Chińczykiem'. Mimo to córka słuchała głosu swojego serca.Cytaty
Świadomość jaźni jest największą przeszkodą w wykonywaniu wszystkich fizycznych akcji.
-Bruce Lee
Wszelkie prawa zastrzeżone - 2006 - UrbiCMS
Strona główna | Kontakt | Pisanie programów | Tworzenie stron www