polskienglish
Bruce Lee - Śmierć cz. 2

    Premiera 'Wejścia smoka' została ustalona na 10 sierpnia 1973 roku w Hong Kongu. Bruce Lee spędził ostatni czas pracując nad innym filmem 'Gra śmierci'.Gra śmierci Zaplanował wrócić do Ameryki z rodziną. Pewnego dnia Bruce zwrócił się do Lindy 'nie jestem pewny jak długo mogę to podtrzymać'.

       20 lipiec 1973 Bruce Lee w domu w Kowoloon dyskutował z Raymondem Chow na temat filmu 'Gra śmierci'. Po tym pojechali do domu aktorki Betty Ting-Pei która miała zagrać główną żeńską role w filmie. Raymond poszedł do domu by się przebrać przed obiadem z Lee i aktorką Lazenby.   

    Tymczasem w domu Betty, Bruce'a rozbolała głowa, Ona podała mu wiec lek Equagesic. Około godziny 7:30 Bruce Lee poszedł do sypialni i położył się. O godzinie 9 Raymond zatelefonował by dowiedzieć się czy Bruce pojawił się w Restauracji. Betty powiedziała, że ona może go obudzić. Chow pośpiesznie udał się do Betty i zastał tam Lee w śpiączce. Przez 10 min. próbowano przywrócić go do życia. Następnie zabrany został doBruce Lee szpitala na oddział intensywnej terapii. Mimo reanimacji Lee zmarł. Miał 32 lata. 

    Odbyły się 2 pogrzeby w Hong Kongu i w Seatle. Ciało zostało pochowane w Lake View Cemetery. Było wiele spekulacji co do faktycznej przyczyny śmierci. Według ekspertyz śmierć Bruce'a Lee była spowodowana nadwrażliwością na mieszaninę leku Equagesic, co spowodowało obrzęk mózgu. Kilka dni po jego śmierci 'Wejście smoka' miało swoją premierę.Cytaty
Ponad wszystko, nie ustalaj ograniczających reguł.
-Bruce Lee
Wszelkie prawa zastrzeżone - 2006 - UrbiCMS
Strona główna | Kontakt | Pisanie programów | Tworzenie stron www