polskienglish
Bruce Lee - Dzieciństwo cz. 1

    Bruce Lee urodził się 27 listopada 1940 roku, w chińskim roku smoka (dlatego min. był nazywany małym smokiem) w San Francisco miedzy godziną 6 a 8. Był 3 dzieckiem Hoi Chuen Lee i Graceie Lee.Mały Bruce Lee Miejsce urodzenia Bruce'a było dość przypadkowe dlatego że ojciec Lee Hoi Chuen był gwiazdą opery kantońskiej, która objeżdżała tamte rejony.

    Przy narodzeniu dostał od rodziców imię Jun Fan Lee (Return Again). Ponieważ ojciec bał się klątwy która ciągnęła się za męskimi członkami rodziny od kilku pokoleń zmienili wraz z matką imię Bruce'owi na damskie Fon Sai, które znaczy mały fenix. Poprzez danie damskiego imienia dziecku demony nie były w stanie odnaleźć go. Przed opuszczeniem szpitala pielęgniarka zaproponowała rodzicom nadanie amerykańskiego imienia dziecku w celu uniknięcia problemów z świadectwem narodzin. W ten sposób mały Lee uzyskał imię Bruce.

    Po zakończeniu II wojny światowej na szczęście dla ojca Bruce'a jednym z pierwszych przemysłów odbudowywanych był rozrywka. Ojciec bruce'a zaczął zarabiać na życie jako aktor. Poprzez ojca mały Bruce dostał swoją pierwszą rolę w wieku 6 lat. Wkrótce dostał jeszcze role w kilku innych filmach. Film Bad Boy z młodym Bruce LeeW filmie 'Yun Gui Fu' otrzymał przezwisko Lung Siu co oznacza mały smok, ten przydomek ciągnął się za nim już do końca życia.

      Bruce nie lubił zbyt szkoły, jego matka raz, pół żartem stwierdziła ze 'do wieku 10 lat był on w szkole tyle razy że była by wstanie policzyć'. Po chińskiej podstawówce (coś takiego) B. Lee poszedł do angielskiego katolickiego La Salle collegue, został wyrzucony z niej. Rodzice zapisali go do innego w Hong Kongu które się nazywało St Xavier Francis. Jednak Bruc'owi nadal szkoła nie dawała tego czego chciał, nie było żadnej poprawy w jego zachowaniu. B. Lee spędzał bardzo dużo czasu na ulicy, był punkiem. Jak stwierdził:

'...Dzieci w Hong Kongu nie mają niczego dobrego, biali mają wszystko co najlepsze reszta z nas musi dla nich pracować. Właśnie dlatego większość dzieci staje się punkami. Bardzo duża liczba tych dzieci nigdy nie wyjdzie ze slumsów...'Cytaty
Dusza, która zna siebie jest nie przezroczysta.
-Bruce Lee
Wszelkie prawa zastrzeżone - 2006 - UrbiCMS
Strona główna | Kontakt | Pisanie programów | Tworzenie stron www