polskienglish
Atrybuty walki

KOORDYNACJA
"...Dobry atleta  charakteryzuje się łatwością ruchu, nawet podczas maksymalnego wysiłku..."

"...Przed wykonaniem ruchu muszą nastąpić zmiany napięć mięśni po obu stronach stawu. Praca zespołowa mięśni określa granicę prędkości, wytrzymałości, siły, zwinności i precyzji w atletyce..."

"...Każde nadmierne napięcie w mięśniach, które w czasie ruchu ulegają wydłużeniu. Działa jak hamulec i osłabia działanie...."

PRECYZJA

"...Precyzja ruchu oznacza celne i dokładne kierowanie siły..."

"...Precyzję budują kontrolowane ruchy ciała..."

"...Precyzję można uzyskać tylko poprzez duża ilość treningów i ćwiczeń..."


SIŁA

"...Aby uderzenia lub pchnięcia mogły być precyzyjne, powinny być wykonane z postawy ciała która posiada wystarczającą siłę do utrzymania właściwej równowagi..."

"...Przy  p[odejściu do nieznanego działania atleta ma skłonności do zbytniego mobilizowania mięśni, wykonując wysiłek większy niż potrzeba. Jest to brak "wiedzy"w refleksyjnym nerwowo-mięśniowym systemie koordynacji...."

"...To nie potężny atleta jest silnym atletą, ale ten który potrafi szybko wytężyć swoją siłę. Ponieważ moc równa się iloczynowi siły i prędkości, to jeśli atleta uczy się wykorzystywać szybsze ruchy, podnosi swoja moc, nawet jeśli siła skurczów jego mięśni pozostaje niezmieniona. Zatem mniejszy człowiek, który potrafi poruszać się szybciej, może uderzyć tak samo silnie lub daleko, jak cięższy człowiek poruszający się wolniej..."


<< wróć[1][2][3][4]dalej >>

Cytaty
Typowy człowiek jest zlepkiem rutyny, idei i tradycji.
-Bruce Lee
Wszelkie prawa zastrzeżone - 2006 - UrbiCMS
Strona główna | Kontakt | Pisanie programów | Tworzenie stron www